تولید بر اساس استاندارد

مراحل تولید در ارس بخار

ارس بخار مورد تایید در طراحی و اجرای طیف گسترده‌ای از خدمات مهندسی در زمینه تهیه و تولید تجهیزات صنعتی می‌باشد. این خدمات شامل تهیه و محاسبات و تحلیل تنش، انتخاب مواد، طرح برش، نقشه مونتاژ، گزارشات بازرسی، روش‌های جوشکاری و روش‌های ساخت می‌باشد.

مواد اولیه مصرفی

فولادهای کربنی : RST-37-2, CK45-60, Hardox 400, ST52 –A283, A285, BS1501-151 -161- P355
فولادهای کربن- منگنز : A515 – BS1501- 224, A 516, 17MN4
فولادهای ضد زنگ : A304, A316, A321

آزمایشات مواد اولیه

جهت تایید مواد اولیه خریداری شده، قطعه‌ای تحت استانداردهای ابعادی جهت انجام آزمایشات خواص متالورژی، شیمیایی و مکانیکی به یکی از شرکت‌های معتبر و مورد تایید سازمان استاندارد ارسال می‌گردد.

برشکاری، فرمینگ و مونتاژ

در این مرحله بر اساس ابعاد قطعات (شل، کوره، شبکه و ...) دیگ‌ها از مواد اولیه (فولادهای مجاز) برش خورده، ماشین‌کاری و نوردکاری و سپس طبق دستوالعمل ساخت مونتاژ و آماده جوشکاری می‌شود.

مراحل جوشکاری

پیش از انجام جوشکاری W.P.S تهیه شده و بر اساس آن P.Q.R مربوطه گرفته می‌شود. این فرایند بر اساس جوشکاری برق و میگ و آرگون انجام می‌گیرد. پرسنل این بخش دارای مدرک معتبر جوشکاری و مورد تایید سازمان استاندارد می‌باشند.

آزمایشات جوش

جهت آزمایش جوشکاری‌های انجام شده طبق استانداردهای تعریف شده باید خطوط جوش تحت آزمایش‌های غیرمخربN.D.T قرار گیرند که عمده‌ترین این آزمایشات تست رادیوگرافی و التراسونیک توسط شرکت‌های مورد تایید سازمان استاندارد می‌باشد.

آزمایشات هیدرو استاتیک

تمامی بویلرها و مخازن تحت فشار تولید شده، منطبق با استانداردهای لازم ساخته می‌شوند. سپس مورد تست هیدرواستاتیک قرار می‌گیرند.

تولید بر اساس استاندارد

استاندارد

دستور العمل‌های انتخاب مواد، ساخت و تولید محصولات تحت فشار و لوازمات جنبی که شرکت ارس بخار خود را ملزم به اجرای این مفاد می‌داند.

England

استاندارد BS 2790

اين استاندارد مطابق با استاندارد ملي 4231 ايران، گواهي بر کيفيت توليدات در زمينه ديگ‌هاي بخار تا ظرفيت 7 تن بوده و ضامن امنيت محصولات مي‌باشد.

USA

استاندارد API 530

اين استاندارد الزامات معيارهاي طراحي مورد استفاده براي محاسبه ضخامت ديواره‌هاي لوله‌ها و اتصالات مرتبط خروج بخار در صنايع نفت، پتروشيمي و گاز را مشخص مي‌کند.

USA

استاندارد API 560

اين استاندارد الزاماتي را در زمينه طراحي، مواد، ساخت، بازرسي، آزمايش، آماده سازي براي حمل و نقل، و نصب فن‌ها و مشعل‌ها براي پالايشگاه‌ها را مشخص مي‌کند.

در کنار شماییم

تماس با ما

سعی ما در شرکت ارس بخار بر این است تا بتوانیم همواره در دسترس باشیم و پاسخگوی شما مشتریان عزیز باشیم.